Menighedsrådet

 

Vestervang Sogns Menighedsråds officielle E-mail: 7439@SOGN.DK 

 

Formand

Beate Baumann Jensen

Krøyerparken 26

3000 Helsingør

Tlf.   4921 6915

Mobil 2741 0482

beate@vestervangkirke.dk

Bemærk at der på email ikke må sendes personfølsomme data, klik her for at åbne en formular, der sender sikker post til menighedsrådet: Sikker post

 

Næstformand  / Kasserer

Lillian Buch Frandsen

Krbg Ladegårdsvej 58, st. th.

3000  Helsingør

Mobil 2063 0761

lillian@vestervangkirke.dk 

  

Kontaktperson / Kirkeværge

Jesper Knudsen

Gurrevej 168

3000  Helsingør

Mobil 5159 1430

JFK@vestervangkirke.dk

 

Formand valgudvalget

Grethe Bensen

Stenfeldtsvej 3

3000  Helsingør

Mobil: 2445 0235 

btb@mail.dk

 

Bygningskyndig

Bent Thorning Bensen

Stenfeldtsvej 3

3000  Helsingør

Mobil 4083 9400

btb@mail.dk

 

 

Andre medlemmer

May Prætorius Jørgensen

Kelleris Vang 6

3060  Espergærde

Mobil 2081 0846

carsten1606@hotmail.com

 

Birgitte Jensen

Gefionsvej 17

3000  Helsingør

Mobil 3053 0012

bondegaarden@me.com

 

Margit Wiberg

Exnersvej 7

3000  Helsingør

Tlf. 4920 0530

Mobil 6016 2007

m.wiberg@tdcadsl.dk

 

Bjarne Deth Melchiorsen

Kronborg Ladegårds Vej 79

3000  Helsingør

Mobil 3051 1524

Bjarnedm@gmail.com

 

Hedvig Vestergaard

Hauchsvej 15

3000  Helsingør

Mobil 2341 1548

hedvig@hedvig.org

 

Jørgen Raffnsøe

Hauchsvej 15

3000  Helsingør

Mobil 2324 2142

raf@hedvig.org

 

Merethe Deth Knudsen

Gurrevej 168

3000  Helsingør

Mobil 2671 8552

jespermerethe@hotmail.com

 

Præster

Troels Bak Stensgaard

Emil Noldes Vej 24

3000  Helsingør

Tlf. 4926 6885

trbs@km.dk

 

Mette Høyer Dansøn

Rosenvænget 22, 1. tv.

3000  Helsingør

Mobil 2384 6347

mhh@km.dk

 

Andreas Peter Dornonville de la Cour

Kongevejen 66

3000  Helsingør

Mobil 2014 5626

apd@km.dk 

 

Stedfortrædere

Ingen

 

Personalerepræsentant  

Morten Poulsen, organist 

Ørsholtvej 60

3000  Helsingør

Mobil 2098 8321

mortenpoulsen@gmail.com

 

Sekretær i Menighedsrådet

Emil Jensen, kordegn

Mobil 4283 2091

Emilj@km.dk 




senest redigeret: mandag 27-maj-24 11:35:32
Nyheder




FDF Helsingør 1. og Helsingør Familietjeneste holder Sankt Hans fest for hele sognet, søndag den 23. juni kl. 16-19